27.10.2021
Buďte otcom, buďte vzorom

Buďte otcom, buďte vzorom

Deti musia mať vo svojom živote vzory. To nie je žiadna novinka. Ak však nechcete, aby ich našli v tých nesprávnych ľuďoch, musíte úlohu „vzoru“ prevziať na sto percent vy. Prihovárame sa k vám, milí oteckovia.
 

otec se synem

Na prvom mieste mama a na prvom mieste otec

Mnohí z nás majú akýsi podvedomý pocit, že matka je v živote dieťaťa tá najdôležitejšia osoba. Pravda je ale niekde inde. Najdôležitejšou osobou je matka a najdôležitejšou osobou je otec. Ak ste si , milí páni, doteraz mysleli, že vaša manželka zvládne výchovu a starostlivosť o vaše ratolesti sama a vy iba zarobíte peniaze, musíme vás vyviesť z omylu.
Nie je podstatné či máte dcéru, alebo syna. Pre všetky deti, by mal byť otec v prvom rade vzorom. Mal by to byť vzor, ktorý robí veci správne, avšak dokáže priznať, keď urobí omyl. Vzor, ktorý je spravodlivý, dokáže byť prísny, no naopak i láskavý, vie oceniť snahu druhých a zároveň od nich požaduje stále viac. Veru tak, nie je to vôbec jednoduché. Pre svoje dieťa musíte byť stelesneným božstvom.
 
objetí

Ako byť dobrým vzorom? Odpoveď poznáte iba vy

 
Možno si teraz kladiete otázku, ako túto neľahkú úlohu úspešne zvládnuť. V skutočnosti to nie je až tak náročné, avšak presný návod taktiež neexistuje. Stačí, ak budete so svojimi deťmi tráviť dostatok času a pri každom spoločne strávenom momente, budete dobrým človekom. Samozrejme, že pojem „dobrý“ je veľmi nejasný a široký. Na druhej strane, však určite každý z nás vie, čo je v živote správne a čo nie.  Svojim deťom musíte ukázať všetko dobré, čo je vo vás. Avšak, ako sme už spomenuli, ak urobíte chybu, treba si ju aj pred drobcami priznať. nikto nie je dokonalý a preto sa nebojte svojim potomkom ukázať aj vašu menej pozitívnu stránku. Je veľmi dôležité, aby sa naučili, že človek nie je neomylný, no každá chyba sa dá napraviť. S takýmto prístupom sa nebudete musieť báť o to, čo, respektíve kto, vyrastie z vášho dieťaťa.

3.9/5 - (8 votes)