Čistenie upchatého odtoku bez chémie

Problém s upchatým odtokom netreba nikdy zanedbávať. Môže sa zaniesť najčastejšie v kuchyni alebo v kúpeľni. Niekto využíva na upchatý odtok chemické prostriedky, iný zase využívajú rady babičiek, ktoré fungovali kedysi aj dnes. Ak nepomôže ani jeden variant, obráťte sa na odborníka. Krtkovanie potrubia je už dnes bežnou záležitosťou. Avšak zvládnete to aj bez chémie. Domáci majstri a babičky používajú osvedčené tipy na upchatý odtok, ako sú ocot, sóda bikarbóna a obyčajná vriaca voda. Najprv do odtoku nasypte sódu bikarbónu, následne ju zalejte vriacou vodou a nechajte pár minút pôsobiť. Potom dosypte zvyšnú sódu bikarbónu spolu s octom a odtok zaštupľujte, aby prebehli všetky potrebné chemické procesy. Nánosy špiny by sa mali uvoľniť a odtok by mal byť opäť voľný. Isto vaša domácnosť disponuje zvonom na odpady. Takýto gumený zvon často zaúčinkuje. Zvon uvoľní upchaté potrubie v kuchyni, no poradí si aj v kúpeľni či na vašej toalete. Na trhu sú aj drevené alebo plastové variácie s gumovým zvonom. Nikdy nie je lepšie práve ten starý typ zvonu, ktorý používali naše babičky alebo dedkovia.

upchaty odtok 3

Aby však vaše úsilie nebolo zbytočné, tak je potrebné, aby ste najskôr upchali prepadový otvor. Upchajte ho hubkou alebo handričkou. Pomocou zvonu a prudkými pohybmi sa snažte vytvoriť čo najintenzívnejší tlak. Na záver odpad nezabudnite prepláchnuť vriacou vodou. Môže pomôcť aj kuchynská soľ, ktorú nasypete do potrubia, necháte ju pôsobiť pár minút a nakoniec potrubie prepláchnete. Nikdy nie je na škodu vyčistiť odpad v rámci prevencie. Takéto čistenie by malo byť základom k tomu, aby ste sa vyhli problémom s upchatým odtokom. Nemusíte čakať na núdzové riešenia. Skúste sem tam rozobrať sifón pod drezom a spraviť mu poriadnu očistu.

upchaty odtok

Nie je to príliš náročné. To isté môžete vykonať aj v kúpeľni pod umývadlom. Na odtok z vane alebo sprchového kúta budete potrebovať odborníka. Tam je to komplikovanejšie. Takúto prácu v kuchyni či pod umývadlom v kúpeľni dokážu zvládnuť aj menej zruční muži alebo ženy, ktorí o údržbe sifónu nič netušia. Tak isto môžete udržiavať aj váš kuchynský dres. Prevencia je základ v každej domácnosti. A to sa netýka len čistenia upchatých odtokov.

Ak hľadáte odborníkov, na krtkovanie nonstop https://ab-krtkovanie.sk/krtkovanie-kanalizacii/. Tam vám vrelo odporučia.