27.10.2021
Čo nás robí príťažlivými?

Čo nás robí príťažlivými?


Hovorí sa, že niet škaredých žien, sú iba ženy, ktoré sa nevedia upraviť. A muži? Ak je muž, čo len trochu krajší od čerta, je to v poriadku.  Každý z nás však zatúži byť pekným a príťažlivým najmä vtedy, keď stretne niekoho, kto sa mu páči. Medzi kritériá krásy a sexuálnej príťažlivosti patria niektoré   optické signály. Odborníci sa domnievajú, že sú to: mužské svaly, krása tváre a ženský telesný tuk sústredený na určitých miestach tela.

kráska

Svalnatý muž pôsobí kladne najmä na ženy. Dáva jej pocit ochrany a bezpečia. Samozrejme, nič sa nemá preháňať. Extrémny rozvoj svalstva profesionálnych kulturistov môže pôsobiť prehnane a  nevkusne, avšak úplná väčšina žien považuje svalnatého muža za ďaleko príťažlivejšieho než muža kostnatého a šľachovitého. Svalnatý muž symbolizuje úspešne zvládnutú prácu, schopnosť postaviť a opraviť obydlie a ochrániť svoju rodinu.

Pokiaľ ide o krásu tváre, väčšina z nás je presvedčená, že u muža na kráse tváre nezáleží. Nevypovedá predsa nič o schopnosti muža zabezpečiť rodinu alebo o jeho ďalších vlohách i kvalitách. Ľudská tvár je však veľmi citlivým obrazom celkového zdravia. Na prvý pohľad sa do nej zapisujú pustošivé účinky starnutia a chorôb.

Pokiaľ ide o ľudský tuk, je to celkom jasné najmä u ženy. Telesný tuk v prsných partiách tela je pre mužov spoľahlivým signálom, že dobre zvládne dojčenie. Telesný tuk v oblasti bokov a panvy potom svedčí o jej dostatočnej priestrannosti, čo je výhoda kvôli pôrodu.

Moderná doba však odsúdila všetky tieto erotické signály do múzea archaických kuriozít. Kozmetický priemysel a plastická chirurgia sa dokonale postarali o výrobu falošných krásavíc a krásavcov. Krásna tvár už nie je výrazom zdravia, ale skôr dôkazom slušného bankového konta, ktoré umožňuje časté návštevy kozmetických salónov a nákup krášliacich prostriedkov.

muž

A bujné poprsie? To bolo akýmsi podvodom už veľmi dávno. Dnešní obdivovatelia nádherných pŕs vedia, že mediálne preslávené krásavice svoje dieťa asi sotva nasýtia implantovanou silikónovou protézou. Ale svet chce byť klamaný a falošným sexuálnom signálom ešte zďaleka neodzvonilo. 

4.2/5 - (4 votes)