27.10.2021
Sú opatrovateľské služby tou správnou voľbou?

Sú opatrovateľské služby tou správnou voľbou?

Možno pracujete toľko hodín, že plnenie všetkých vašich povinností a starostlivosť o deti nie je zvládnuteľné. Vo svojom zamestnaní veľa cestujete a vaše deti zažívajú nestabilitu vo svojom živote, takže je dôležité venovať pozornosť tomu, ako si zariadiť svoj život prostredníctvom osoby – „babysiterky“, ktorá vám pomôže nastoliť rovnováhu vo svojej rodine.

lego

Prvá vec, ktorú musíte zvážiť je to, čo očakávate od opatrovateľky. Ak potrebujete, aby pripravovala jedlo, tak oznámte koľko chodov denne vyžadujete. Keď budete chcieť, aby vykonávala akékoľvek povinnosti v domácnosti, ako umývanie riadu, starostlivosť o bielizeň, vysávanie alebo iné práce, tak uveďte ako často v týždni budete potrebovať výkon daných povinností. Odvoz do školy, škôlky sa taktiež bude určite vyžadovať od vašej panej v domácnosti, takže jej musíte pripraviť určitý časový rozvrh. Stanovte si fungovanie vašej „babysiterky“, či ju budete potrebovať od pondelka do piatku alebo cez víkendy, poprípade len po večeroch.

Keď ste si určili rozsah pracovných povinností, ktoré vaša chovateľka vykoná pre vašu rodinu, je dôležité rozhodnúť, kde bude bývať. Je na vás ako sa rozhodnete, či bude spolunažívať s vami alebo bude bývať u seba doma a chodiť bude podľa nastaveného plánu. Ak má svoju vlastnú domácnosť a chodiť bude podľa pravidelného rozvrhu, tak dohoda pre obe strany bude oveľa jednoduchšia.
V prípade, že bude opatrovateľka bývať s vami, tak je potrebné vypracovať pevný pracovný rozvrh. Zakaždým, keď je požiadaná, aby pracovala podľa stanoveného plánu, tak sa očakáva, aby bola za toto obdobie vyplatená. Keď bude s vami zdieľať domácnosť, je potrebné, aby mala k dispozícii hygienické zariadenie. Ak budete potrebovať, aby sa starala o vaše dieťa 24 hodín denne, musíte jej to jasne oznámiť a zaznamenať v zmluve, ktorú spolu uzavriete.

holčička

Zabezpečenie stravy pre vašu „babysiterku“ je tiež dôležitou otázkou na zváženie. Je na vás ako sa rozhodnite, či sa bude stravovať u vás doma alebo bude jedávať na iných miestach.
Významným aspektom pri nájme opatrovateľky je váš rozpočet. Zvážte, či si skutočne môžete dovoliť, takéto služby. Pamätajte, že aj tieto osoby potrebujú platené voľno, maródku alebo iné rôzne poplatky, ktoré ste povinný platiť ako zamestnávateľ. Rozhodnite sa, či sa chystáte osloviť agentúru alebo nájsť opatrovateľku na vlastnú päsť.

vztak

V prvom rade si stanovte v zmluve počet mesiacov skúšobnej doby, aby ste mali čas sa rozhodnúť, či máte vôbec záujem o tieto služby a či vám tento štýl života vyhovuje. Po zvážení všetkých vyššie uvedených skutočností by ste mali istotou vedieť, či ste pripravení zveriť vaše ratolesti do rúk osobe, ktorá nie je členom vašej rodiny, ale s určitosťou sa postará o rovnovážne fungovanie vašej domácnosti a starostlivosť o vaše deti.