27.10.2021
Vyššie sa spí lepšie

Vyššie sa spí lepšie

Kvalitne matrace môžu byť vysoké, nízke, tvrdé aj mäkké. Inak povedané, ich hrúbka alebo pevnosť  –  tvrdosť, nemajú priamy vplyv na kvalitu. Vo všeobecnosti však platia dve pravidlá. Prvé znie, že  tvrdšie matrace by mali byť lepšie pre chrbticu, mäkšie sú zas príjemnejšie z pocitovej stránky, no a na vysokých matracoch sa spí úplne najlepšie na svete. OK, pardon, to boli vlastne tri pravidlá. V podstate je to však jedno, pretože by som vám rada povedala zopár informácií práve o poslednej možnosti, teda o vysokých matracoch. Čím vyššia posteľ, čím vyšší matrac, tým pohodlnejší spánok. Takto jednoducho to funguje.

Žena spí so psom v posteli
 
Spite ako králi
 
Predstavte si, ako vyzerali postele niekedy. Myslím tie v kráľovských komnatách. Robustné. Veľké a vysoké. Na nich obrovské mäkké matrace naplnené perím. Koniec – koncov, spomeňte si na Princeznú na hrášku, aj tá spala vysoko, aj keď jej precitlivenosť na pohodlie, by s najväčšou pravdepodobnosťou nevyriešili ani dnešný pokrokový výrobcovia matracov. Fajn, príkladov a metafor by snáď stačilo. Vyššia posteľ s vysokým matracom, vás udrží v dostatočnej vzdialenosti od zeme, respektíve od časti miestnosti, ktorá nie je pre nás úplne zdravá. Nerozumiete? Viete, kde sa zdržiava všetok prach, vlasy a špina, ktorá nám spadne na podlahu??

Ženské nohy na bielom  matraci zakryté bielou plachtou  

  • V „kľudovom“ režime, priamo na zemi.
  • Pri klasickej chôdzi, teda keď po zemi prejdeme my, sa všetka táto špina dostane asi do dvadsiatich centimetrov.
  • Ak sa po zemi prebehnete, je to už tridsať centimetrov, no a práve pol metra je klasická výška postelí.
  • Slabý prievan, ktorý vznikne pri otvorení okna, zvíri prach a nečistoty z podlahy do cca pätnástich až dvadsiatich centimetrov.
  • Skutočne silný prievan pri dvoch otvorených oknách, to už sa bavíme aj o štyridsať centimetrovej výške.

Manželská posteľ v rohu miestnosti

Posteľ plus matrac, ktoré majú dokopy viac ako štyridsať centimetrov, vás teda udržia v bezpečnej vzdialenosti od týchto škodlivých vecí. a viete, čo ešte? Vysoké matrace sú skutočne to najlepšie a najpohodlnejšie, na čom môžete spať.

5/5 - (3 votes)